Apartament w La Mata – Torrevieja – korzystna lokalizacja turystyczna

Planując wakacje w Hiszpanii warto zastanowić się, która lokalizacja docelowa jest najbardziej korzystna, aby zwiedzić jak najwięcej w tym pięknym, lecz dużym kraju. Apartament w La Mata – Torrevieja jest świetnym wyborem ze względu na jego położenie. Zakwaterowanie w tej miejscowości daje duże możliwości zwiedzania pobliskich dużych miast.

Apartament w La Mata – Torrevieja – świetnie zlokalizowana baza wypadowa

Oprócz niewątpliwych miejscowych atrakcji, jak park narodowy ze słonymi jeziorami i niezliczonymi gatunkami ptaków czy niezwykle pięknych plaż Costa Blanca, dużym atutem jest bliskość Puerto Deportivo. Wakacje Torrevieja dają szansę odwiedzenia tego ciekawego miejsca. Spacer promenadą portu jachtowego i oglądanie cumujących tam łodzi jest wspaniałym przeżyciem.

Pobliskie atrakcje warte odwiedzenia

Wynajmując apartament w La Mata – Torrevieja można również pojechać do pobliskiego Alicante, gdzie duża ilość zabytków od lat przyciąga rzesze turystów. Na szczególną uwagę zasługuje Barrio de Santa Cruz – stare miasto, którego centralnym punktem jest Basilica de Santa Maria, a także Castillo de Santa Barbara – malownicza cytadela. Przy okazji wizyty w Alicante nie można pominąć Explanada de Espana – promenady nadmorskiej o niezwykłym klimacie i uroku.

Nieopodal, około godziny jazdy samochodem, znajduje się Murcja, duże miasto, w którym można podziwiać potężną, gotycką katedrę Santa Maria, której wieża liczy sobie dziewięćdziesiąt metrów wysokości i jest drugą pod tym względem budowlą w Hiszpanii. Ciekawym obiektem jest również eklektyczne kasyno skupiające wiele stylów architektonicznych.

Wakacje w Torrevieja – pewna słoneczna pogoda

Ten region charakteryzuje się mikroklimatem, który praktycznie przez cały rok zapewnia słoneczną pogodę, tak pożądaną przez turystów. Aż trzysta trzydzieści pięć dni słonecznych w roku ma niebagatelny wpływ na popularność turystyczną tego nadmorskiego miasteczka. Rezerwując apartament w La Mata – Torrevieja, z pewnością spędzimy tam udane wakacje.