Busem z Niemiec do Polski – Opłaca się?

Setki tysięcy Polaków pracujących w Niemczech lub wyjeżdżających w celach turystycznych musi rozważyć jak powrócić do kraju. Podróż busem, pociągiem lub samolotem. Każde rozwiązanie ma zalety, aczkolwiek przejazd busem zdaje się szczególnie atrakcyjny. Dlaczego ?

Bezpośrednie przejazdy

Busy z Niemiec do Polski operują niemalże z każdego większego miasta. Niezależnie od tego, czy znajdujemy się w metropolitarnym Berlinie, Monachium, lub Hamburgu czy też w niewielkim, zaledwie 30 000 tys. Meppen lub Bielefeld odnaleźć może bezpośrednie połączenia z Polską.

Co ważne duża część firm transportowych łączy Niemcy nie tylko z większymi miastami wojewódzkimi jak Warszawa, Kraków, czy Rzeszów, ale także z pomniejszymi miejscowościami, również tymi ulokowanymi we wschodniej części Polski. Jest to gwarant szybkiego dotarcia do celu.

Decydując się na transport z Niemiec do Polski busem, uzyskujemy zabezpieczenie przed niespodziewanymi sytuacjami, które mogłyby wyniknąć z nieznajomości języka niemieckiego. Jadąc busem nie musimy się martwić którymkolwiek etapem podróży.

Przejazd od drzwi do drzwi

Niektóre tanie busy z Niemiec do Polski oferują tak zwaną ofertę od drzwi do drzwi (ang. door to door). Oznacza to, że firma transportowa odbiera nas bezpośrednio z miejsca zamieszkania w Niemczech i odwozi na wskazany adres w Polsce.

Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla osób o słabej orientacji przestrzennej, nieznającej języka niemieckiego, jak i dla tych, dla których czas dojazdu do domu jest priorytetem. W takim wypadku jechać będziemy komfortowym busem dla kilku osób.

Niska cena

Przejazdy busem są najtańszym środkiem transportu z Niemiec do Polski. Mimo możliwości znalezienia pojedynczych tanich ofert podróży lotniczych musimy uwzględnić czas poświęcony na dojazd na lotnisko oraz potrzebę szukania dalszego transportu z miasta wojewódzkiego.

W przypadku próby podjęcia podróży pociągiem musimy przygotować się na sporą ilość przesiadek, również w samych Niemczech, wysokie ceny oraz długi czas oczekiwania między poszczególnymi połączeniami. Biorąc to pod uwagę busy zdają się najlepszym rozwiązaniem.

silvery minibus goes down the street the cities