City break w oczekiwaniu na urlop

Do lata jeszcze daleko, ale Twoje myśli już uciekają w stronę urlopu? Zafunduj sobie city break!

Co to city break?
City break to krótki, najczęściej weekendowy wyjazd do jednego z większych miast. Chodzi o to, żeby w podróży nie spędzić dużo czasu i nie musieć się w specjalny sposób przygotowywać do wycieczki, dlatego celem zazwyczaj są miasta europejskie. Paryż, Londyn czy Berlin to miejsca, do których bez trudu można się wyrwać na dzień, dwa, odpocząć, pozwiedzać, wybrać się na zakupy. Grunt to dobra organizacja.

Bilety lotnicze
Tanie loty trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, albo czekać na pojawiające się okazje. Przyda nam się na pewno wyszukiwarka przelotów, taka jak sky4fly.net. W danych wyszukiwania wpisujemy interesujące nas daty, miejsce wylotu i przylotu, a strona porównuje od razy oferty wielu przewoźników, żeby znaleźć dla nas następną opcję. Za pomocą wyszukiwarki możemy od razu kupić bilet, wraz z bagażem, ubezpieczeniem i tak dalej. Jeśli jednak chcemy dodatkowo obniżyć koszty podróży, a wybieramy się gdzieś tylko na parę dni, opłaca się zrezygnować z nadawania bagażu i ograniczyć do walizki podręcznej.

Nocleg
Wcześniej dobrze jest też znaleźć sobie nocleg, tak aby po przybyciu na miejsce nie tracić czasu na poszukiwania hotelu. Po raz kolejny może nam się przydać baza danych, tym razem taka jak booking.com. Na stronie znajdziemy informacje o tysiącach miejsc noclegowych w wielu miejscach Europy i świata. Profile hoteli opatrzone są ocenami i opiniami innych turystów, co może nam pomóc znaleźć miejsce jak najbardziej odpowiadające naszym potrzebom.

Gdzie warto się wybrać
Stolice i wielkie miasta Europy mają turystom do zaoferowania bardzo wiele. Trudno powiedzieć, że do jednego z nich bardziej opłaca się wybrać niż do innego. Kilka przykładów na to, co można robić wybierając się na city break? Warto pospacerować po muzeach Londynu – do większości tych najważniejszych wstęp, niezależnie od wieku zwiedzającego jest darmowy. W Wiedniu, może nam się udać wejść na spektakl w słynnej Operze Wiedeńskiej już za kilkanaście euro. W Paryżu dobrze poczuje się mól książkowy – w antykwariatach i na stoiskach porozstawianych wzdłuż Sekwany, znaleźć można najprawdziwsze perełki.
Najważniejsze, to tak spędzić czas, abyśmy z podróży wrócili zadowoleni i zrelaksowani.