Co musisz zobaczyć w Wenecji?

Wenecja ma ogromne znaczenie w turystyce Włoch, jak i ogólnoświatowej. Ogromna ilość zabytków ugruntowała jej miejsce na liście światowego dziedzictwa ludzkości. Z pewnością warto odwiedzić Wenecję i zostać w niej nieco dłużej. Im dłuższy wyjazd, tym większa szansa na zobaczenie najważniejszych atrakcji. Możemy być jednak pewni, że wrócimy do Wenecji jeszcze nie raz, nie dwa. Tak, to miasto wciąga.

Warto czytać każdy blog podróżniczy, którego autor odwiedził Wenecję. Dzięki temu stworzymy własną listę miejsc koniecznych do odwiedzenia. Mowa tu nie tylko o zabytkach, ale i o ciekawych knajpkach, czy innych atrakcjach. Włochy mają wiele do zaoferowania.

Co trzeba zobaczyć w Wenecji?

Z pewnością nie można odmówić sobie przepłynięcia się gondolą. Powinna to być podstawa naszej wycieczki do Wenecji. Kiedyś zawód gondoliera, był bardzo szanowanym fachem, bo służył do codziennej komunikacji miejskiej. Dzisiaj gondolami pływają głównie turyści.

Gdy już przepłyniemy się gondolą, możemy zacząć zwiedzać. Warto nadmienić, że w Wenecji zabytków jest bez liku, dlatego na potrzeby artykułu wymienimy tylko te w naszej subiektywnej ocenie najważniejsze.

Plac Świętego Marka to punkt główny naszej wyprawy. Co ciekawe, Plac Świętego Marka jako jedyny jest nazywany piazza, cała reszta to campi. Zachwyci nas tutaj górująca Dzwonnica Świętego Marka. Musimy się liczyć z ogromem turystów w tym miejscu, ale czego się nie zrobi, by być tam, gdzie warto być.

Pałac Dożów jest najpiękniejszym przykładem włoskiego gotyku. Pałac Dożów zachwyca arkadowym portykiem, czy zdobioną geometrycznym wzorem biało-różowym ścianą.

Na trasie naszej wycieczki musi znaleźć się Bazylika świętego Marka, która jest niejako symbolicznym skarbem sztuki bizantyjskiej we Włoszech. Jest to budowla, którą nie sposób przeoczyć.

Canal Grande to najdłuższa wodna arteria w Wenecji. Na brzegach Canal Grade są umieszczone najpiękniejsze weneckie pałace, których fasady są skierowane w stronę kanału. Niestety, obecnie wiele z tych pałaców jest opuszczonych, a kanał został częściowo zamknięty.

Ciekawym miejscem na mapie Wenecji jest weneckie getto. Jest ono jednym z najstarszych w Europie. Do dziś zachowało, nie tylko swój charakterystyczny wygląd, jak i atmosferę. Obecnie jest ośrodkiem żydowskiej kultury. W getcie znajdziemy kilka synagog, muzeum, czy koszerne restauracje.

Wyspa Burano to wyspa tysiąca kolorów i koronek. Wyspa ta pełna jest pięknych kolorowych kamieniczek i sklepów z koronkami. Wedle legendy żeglarze malowali swoje domy, by rozpoznać je z oddali w czasie mgły.

Wyspa Murano to piękne miejsce słynące z produkcji szkła. Do tego na Wyspie Murano możemy obejrzeć proces wytwarzania szkła.

Wenecja jest idealnym miejscem na krótki i dłuższy wyjazd. Dzięki prześledzeniu przewodników czy blogów możemy wybrać kilka miejsc, znajdujących się blisko siebie, które będziemy w stanie odwiedzić. Wenecja z pewnością zauroczy każdego. Coś dla siebie znajdzie zarówno osoba lubiąca zwiedzać, taka co woli korzystać z miejscowych rozrywek, czy ta gustująca szalonych zabawach. Wenecja prócz zabytków oferuje nam także słynny karnawał i festiwal filmowy.