Coraz więcej Polaków wyjeżdża na wakacje!

Z roku na rok rośnie odsetek Polaków, którzy planują spędzić wakacje poza miejscem swojego zamieszkania. Eksperci zgodnie twierdzą, że jest to wynik dobrej koniunktury, zarówno na rynku polskim jak i globalnym. Prosperity gospodarcze ma potrwać jeszcze dobrych parę lat. Zyska na tym rodzima turystyka, która szczególnie w popularnych regionach jak Mazury, Zakopane, Morze czy Góry Świętokrzyskie przeżywa prawdzie oblężenie.

 

Od kilku lat notujemy w naszym kraju spadający poziom bezrobocia. Jak informują urzędy pracy z każdym rokiem coraz mniej osób zgłasza się po oferty pracy. Spada też liczba osób chcących się zarejestrować jako bezrobotni. Poprawiająca się sytuacja na rynku pracy składnia coraz więcej osób do rodzinnych wyjazdów na wakacje. Dzięki temu nadmorskie kurorty pękają w szwach, a restauratorzy, hotelarze i inni pracownicy przemysłu turystycznego w Polsce już liczą zyski z tego sezonu.

 

Najczęściej Polacy wybierają kierunki powszechnie znane jak wspomniane wcześniej morze Bałtyckie czy Tatry. Nie mniej, jak podaje warszawski portal informacyjny Wieści z Warszawy, coraz więcej turystów przyjeżdża również do Stolicy naszego kraju. Są to zarówno turyści z zagranicy jak i z Polski. Oferta atrakcji dla odwiedzających Warszawę jest naprawdę duża, a wchodzą w nią liczne muzea, parki, restauracje, kawiarnie i oczywiście zabytki, które w Warszawie, zniszczonej niemal doszczętnie podczas II Wojny Światowej mają ogromne znaczenie.