Czym charakteryzuje się muzyka black metal?

Muzyka black metalowa to muzyka dla wymagających słuchaczy,
lubiących ostre, mocne brzmienia. Jest to jeden z podgatunków heavy metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Dawnej określenie „black metal” używane było wobec wszystkich zespołów mających satanistyczne teksty piosenek, a pionierem gatunku był brytyjski zespół Venom.

Rozwój black metalu

W latach 90. black metal wyłonił się jako odrębny gatunek muzyczny, polegający na „skrzekliwym” sposobie śpiewania, a także stylistyką opartą na czarno-białym makijażu, corpse paint. Popularne stały się wówczas takie zespoły, jak: Darkthrone, Satyricon, Emperor, czy Mayhem To właśnie utwory tych zespołów można wysłuchać na TubaFm. Miłośnicy dźwięków silnie przesterowanych, szybkich gitar, a także growlu będą zadowoleni, że dzięki tej internetowej stacji muzycznej będą mogli posłuchać ulubionych zespołów. Surowe, posępne i złowrogie brzmienie wielu słuchaczy relaksuje i to właśnie dla nich dedykowany jest kanał z muzyką black metalową. Utwory black metalowe często odbiegają od tradycyjnego podziału na zwrotki i refreny, a w tekstach dominują moty satanistyczne, okultustyczne, antychrześcijańskie i pogańskie. Wokół tej muzyki, a dokładniej wykonawców, nierzadko pojawiały się kontrowersje, zarówno na początku, jak i teraz. Jednak nie odebrało jej to fanów.

Muzyka nie dla każdego

Nie sposób zaprzeczyć, że muzyka black metalowa nie jest muzyką dla każdego. Nie wszyscy bowiem dobrze bawią się przy mocnych brzmieniach. Jednak, jeśli już ktoś odnajdzie się przy tego typu dźwiękach to faktycznie może świetnie się bawić. Artyści z tego gatunku podążają za dzisiejszymi trendami i gwarantują fanom to, czego oczekują – niesamowite pokłady energii. Najlepiej widać to podczas koncertów, gdzie wymalowane twarze mają zarówno twórcy, jak i fani. Muzyka black metalowa to muzyka ze specjalnym klimatem. To taki gatunek, który przeznaczony jest dla ludzi szukających w muzyce czegoś więcej. Co ciekawe, słuchają jej zarówno osoby starsze, jak i osoby młodsze.