Domowe jedzenie podczas wyjazdów, czyli powrót barów mlecznych.

Gdziekolwiek jesteśmy, potrzebujemy jedzenia. Organizacja posiłków podczas wyjazdów może, zadać nam wiele trudów. Dlatego warto zastanowić się nad zdrowymi posiłkami z barów mlecznych.

Gdziekolwiek jesteś

Podróżowanie jest nieodłączną częścią ludzkiego życia. Ciekawość świata wpisana jest w naturę człowieka, dlatego przemierza on setki i tysiące kilometrów w celu poznawania innych krajów i kultur. Dzięki nowoczesnym środkom transportu świat stoi przed nami otworem. Ograniczeniem są pieniądze, chociaż pomysłowość ludzka nie ma granic i jest wielu eksploratorów radzących sobie z ograniczonymi środkami. W dobie internetu i konkurencji przewoźników, można znaleźć tanie przeloty i przewozy. Społeczność podróżników tworzy też sieć, dzięki której można znaleźć darmowe miejsce do spania w domu jednego z nich. Trzeba tylko chcieć.

Nie każdy jednak ma odwagę i środki (nawet te minimalne) aby ruszyć w świat. Jest bardzo wielu amatorów turystyki krajowej. Nasz kraj ma bardzo urozmaicone tereny. Wygodni turyści odnajdą się w regionach z dużą infrastrukturą, gdzie nie będzie im przeszkadzał tłok spowodowany dużą ilością odwiedzających w bardzo popularnych miejscowościach turystycznych. Bardzo wielu ludzi szuka jednak ciszy i spokoju, które odnajdują w bardzo wielu zakątkach naszego kraju. Przepiękne Roztocze, Bieszczady mają wiele walorów przyrodniczych i nie są tak popularne jak np. Zakopane czy kurorty nadmorskie w czasie sezonu letniego.

Gdziekolwiek jesteśmy, potrzebujemy jedzenia. Organizacja posiłków zależy od budżetu przeznaczonego na daną wyprawę jak też naszych oczekiwań. Niektórzy jeżdżą z butlą turystyczną i podstawowymi garnkami, gotując od podstaw proste potrawy w polowych warunkach lub podgrzewając gotowe dania np. przygotowane i zawekowane w domu. Wielu ludzi jednak chce mieć prawdziwy urlop, również od kuchni i wybiera opcję jedzenia w lokalach gastronomicznych.

Bary mleczne, czyli restauracje na każdą kieszeń

Myśląc o jedzeniu poza domem, na myśl przychodzą restauracje np: restauracja Forma w Białymstoku . Jest to opcja najbezpieczniejsza ponieważ dania tam serwowane są zawsze smaczne i przygotowane z najwyższej jakości składników, jednak nie zawsze znajdują się w miejscu w którym przebywamy.

W różnych miejscowościach turystycznych jest wiele budek z szybkim jedzeniem. Bardzo wiele mówi się w czasie letniego sezonu na temat jakości potraw tam serwowanych, czystości i jakości samych produktów wykorzystywanych do produkcji jedzenia. Stare frytury do głębokiego smażenia, mrożone ryby nad morzem, stare ziemniaki, wątpliwej jakości świeże warzywa, a przede wszystkim – mrożone i odgrzewane potrawy z dni poprzednich. Za to wszystko również niemało płacimy i otrzymujemy wątpliwej jakości produkt, który może jeszcze zepsuć urlop poprzez wywołanie sensacji żołądkowych.

Bardzo ciekawą alternatywą dla mniej zasobnych portfeli są bary mleczne. W Białymstoku jest wiele takich lokali, a w najpopularniejszych z nich są długie kolejki. Nie są stworzone do przesiadywania i spotkań towarzyskich. Nie ma w nich kelnerów, tylko samoobsługa, ale głównym ich celem jest nakarmienie klienta. Serwowane w nich dania są domowe. Nie znajdziemy tam nic wyszukanego, ale jest wszystko to, co potrzebne człowiekowi do zaspokojenia głodu, w dodatku podane smacznie i tanio. Popularność tych lokali powoduje to, że wszystkie dania schodzą tam na bieżąco, nie są przechowywane do następnego dnia, więc są zawsze świeże.

Bary mleczne w Białymstoku żywią nie tylko mieszkańców, którzy z różnych powodów korzystają z ich usług. Ciekawostką jest to, że zna je bardzo wielu turystów z Polski. W relacjach z wędrówek po naszym regionie często natrafia się na pełne dobrych wrażeń opinie o tego typu lokalach, gdzie można naprawdę dobrze i tanio zjeść. Bary mleczne są świetnym uzupełnieniem oferty gastronomicznej i współistnieją z dużą siecią okolicznych restauracji.