Gdzie najlepiej pojechać nad morze z dziećmi?

Planujesz wakacje z dziećmi 2019 i zastanawiasz się, którą miejscowość nad morzem warto odwiedzić? Możemy Ci zaproponować dwie topowe miejscowości nad Bałtykiem, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród rodzin z dziećmi.

Jedną z najpopularniejszych większych miejscowości na Pomorzu, które chętnie polecają rodzice i dzieci jest Kołobrzeg. Polecamy Ci urlop w tym mieście, jeśli zależy Ci na wielości atrakcji oraz szerokich i czystych plażach. Z kolei jeśli przede wszystkim doceniasz możliwość odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku, to z pewnością zainteresuje Cię oferta turystyczna wsi Rewal.

Kołobrzeg

To miasto łączy w sobie zalety nadmorskiego kurortu i metropolii. Kołobrzeg cieszy się statusem uzdrowiska, dlatego co roku zjeżdżają do niego rzesze turystów w różnym wieku. Podczas wakacji z dzieckiem 2019 w Kołobrzegu można poplażować, kąpać się w Bałtyku lub wybrać do aquaparku. Kołobrzeg jest doskonale skomunikowany z innymi miejscowościami, dlatego jeśli będziesz miał ochotę odwiedzić pobliskie miejscowości, to wystarczy, że spakujesz kapelusz oraz wodę i możesz ruszać w drogę! Rodziny z dziećmi z pewnością docenią rozbudowaną bazę noclegową. Za noclegi w Kołobrzegu zapłacisz już 20 złotych za noc. Możesz zdecydować się na pobyt w hotelu, ośrodku wypoczynkowym, domku letniskowym, a nawet na campingu. Znajdziesz tam też liczne atrakcje dla dzieci oraz ośrodki, oferujące animacje dla dzieci.

Będąc w Kołobrzegu warto odwiedzić między innymi Muzeum Oręża Polskiego, w którego zbiorach znajdują się takie historyczne eksponaty, jak broń, mundury oraz wojskowe pojazdy. Z kolei jeśli ciekawią Cię historyczne dzieje Kołobrzegu i jego mieszkańców, to z pewnością spodoba Ci się Muzeum Patria Colbergiensis, które mieści się w ratuszu. Zajrzyj też do Galerii Maszoperia, czyli muzeum 6D, gdzie czeka na Ciebie multimedialna ekspozycja – na pewno spodoba się nawet najmłodszym. Maszoperia to wyjątkowe miejsce, które podczas zwiedzania wymaga zaangażowania wszystkich zmysłów.

Rewal

Rewal to jedna z tych miejscowości nad morzem, które są w stanie zapewnić turystom jednocześnie doskonałe miejsce do wakacyjnego lenistwa oraz aktywności fizycznej. Na wsi Rewal możesz wylegiwać się na plaży, lub wybrać się na wycieczkę rowerową Szlakiem Nadmorskim im. Czesława Piskorskiego (Europejski Szlak Dalekobieżny E-9), który przebiega przez miejscowość. Noclegi w Rewalu warto zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Rewal jest niewielką miejscowością, ale ma wiele do zaoferowania letnikom, którzy coraz liczniej przybywają na tę urokliwą wieś.

Będąc na wakacjach 2019 w Rewalu możesz się zdecydować na zwiedzanie Parku Wieloryba, gdzie znajdują się naturalnej wielkości modele zwierząt morskich oraz Wystawy Miniatur Kolejowych.