Gdzie wyjechać na wolne?

Gdzie wyjechać na wolne? Z poniższą listą z pewnością nie będziesz mógł narzekać na brak inspiracji. To co, zaczynamy? Wolne dla każdego z nas może oznaczać coś innego. Dla jednych to wakacje, dla innych 2-miesięczny urlop, jeszcze inni ucieszą się z jednego dnia, w trakcie którego mogą jechać i zobaczyć coś nowego. My zdecydowanie zaliczamy się do ostatniej grupy. Wychodzimy z założenia, że każdy dzień jest dobry na wycieczkę. Po co siedzieć w domu, skoro można w tym czasie zobaczyć coś nowego, ciekawego? Gdzie wyjechać na wolne?

  1. SOKOŁOWSKO – nieduża miejscowość znajdująca się dość blisko Wałbrzycha. Znajduje się tutaj mała, przepiękna cerkiew. Zwiedzanie odbywa się tylko w określone dni, dlatego warto wcześniej zorientować się w temacie. Warto odwiedzać takie miejsca, gdy akurat nadarzy się ku temu okazja.
  2. CHABSKO – znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Można zwiedzić tutaj Muzeum Ziemi Mogileńskiej, a także zorganizować np. masową imprezę, bowiem miejsca wolnego na pewno nie zabraknie. Muzeum może nie jest największe, jednak warto poświęcić mu swoją uwagę. Dość blisko stąd do GNIEZNA, czyli pierwszej stolicy Polski. Czeka na Was tutaj Muzeum Początków państwa Polskiego, szukanie królów i królików z aplikacją Królika Goń, można poskakać na trampolinach. Dla chętnych jest także Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, znajdujące się w dawnych koszarach.
  3. ŚWIDNICA – Wrocław ma swoje Krasnoludki, Gniezno od niedawno króliki, a Świdnica słynie z dzików. Warto podziwiać miasto z bezpłatnej wieży widokowej, a także skusić się na przejście malowniczymi uliczkami miasta. Rynek także jest the best!
  4. INOWROCŁAW – Solanki, Muzeum im. Kasprowicza, termy wypoczynkowe, dużo zieleni i pyszne jedzenie. Nie ma się czemu dziwić, że Inowrocław jest jednym z chętniej odwiedzanych miast przez kuracjuszy. Widocznie klimat panujący w tej miejscowości im służy. Jest to bardzo ładne miasto, do którego lubimy dość często wracać. Za każdym razem można w nim odkryć coś nowego.
  5. WOZIWODA – tutaj będziecie mogli wziąć udział w bezpłatnym biegu na orientację, przygotowanym przez Nadleśnictwo Woziwoda. Naprawdę ciekawa i dość mało znana atrakcja, którą można odbyć praktycznie bez ponoszenia żadnych kosztów. Bardzo blisko stamtąd do TUCHOLI, gdzie polecamy Wam Muzeum Borów Tucholskich, czy do BIAŁEJ, gdzie znajduje się baza namiotow-domkowa Hufca ZHP Tuchola.

Gdzie wyjechać w czasie urlopu?

  1. KUTNO – przez jednym uwielbiane, przez innych znienawidzone. Na nas wywarło bardzo duże wrażenie. Muzeum Bitwy pod Bzurą mamy w pamięci do dziś, podobnie jest z Muzeum, znajdującym się w drewnianej chatce. W kolejnych latach ma się jeszcze wiele zmienić na plus. Jesteśmy więc bardzo ciekawe tej modernizacji miasta, bo już jakiś czas temu miało nam wiele do zaoferowania.
  2. KRAKÓW – Wawel to bardzo popularne miejsce, więc warto wybrać się tam w pierwszej kolejności. Gdy starczy czasu można zobaczyć widowisko na dziedzińcu Muzeum Jagiellońskiego, gdzie odbywa się niesamowity pokaz figurek. Tylko raz dziennie! Dla chętnych znajdzie się też wiele tematycznych atrakcji. Warto rozejrzeć się wcześniej za tym, co naprawdę chcecie zobaczyć.
  3. WARSZAWA – na uwagę zasługuje przede wszystkim Muzeum Powstania Warszawskiego, ale warto przespacerować się także po Łazienkach, odwiedzić ZOO. Wspaniałą gratką dla książkoholików będą także odbywające się rokrocznie w maju Warszawskie Targi Książki. Jest wtedy bardzo dużo wystawców, całkiem ciekawe promocje, które warto rozważyć. Przede wszystkim można się jednak spotkać ze sporą ilością ulubionych autorów.
  4. SANDOMIERZ – dla tych, którzy uwielbiają ,,Ojca Mateusza” znalazł się także jego prawdziwy Dworek, który można obejrzeć z zewnątrz. Oprócz tego przespacerujcie się trasą podziemną, wejdźcie na wieżę widokową, pooglądajcie starodawne tańce w Zbrojowni. Miasto słynie przede wszystkim z serialu o słynnym księdzu, ale nie znaczy to, że nie ma turystom i mieszkańcom czegoś innego do zaoferowania.
  5. ROGALIN – gdy najdzie Was ochota na oglądanie Rogalińskich dębów, nie musicie sięgać po książkę ,,Ignacy i Mela na tropie złodzieja”. Wystarczy, że wybierzecie się do wielkopolskiego Rogalina, a tam pokaźne drzewa wywrą na Was niesamowite wrażenie. Przepiękny park ze starymi rogalińskimi dębami naprawdę robi wrażenie. Nie jest to jedyna atrakcja miasta, bowiem spokojnie można zwiedzać także rogaliński pałac, parowozownię, czy galerię obrazów. Na wizytę w tym mieście warto zarezerwować sobie kilka godzin. Cudownie jest tam w wiosenno-letnim okresie.

Gdzie wyjechać na wolne? Lista miejsc, które na Was czekają, tak naprawdę nigdy się nie kończy. Dajcie sobie tylko szansę na ich odkrycie. Nawet jeden dzień jest dobry ku temu, by wyjechać na bliższą czy dalszą podróż. Zdajemy sobie sprawę z tego, że koszty noclegu czasami przewyższają te całej wycieczki, dlatego warto wybierać miejsca oddalone o tyle kilometrów, by móc spokojnie przejechać się w obie strony.

Zastanawiasz się, gdzie wyjechać na urlop? Sprawdź, naszego bloga!