Jak wybrać pierwszego drona?

Drony na stałe zagościły w świadomości społeczeństw. Niegdyś trzymane w tajemnicy, nieosiągalne, zarezerwowane dla wojska i naukowców, dziś są równie powszechne co egzotyczne owoce.

Drony wykorzystywane są nie tylko w celach wywiadowczych, z ich pomocy korzystają m.in służby ratunkowe i inspektorskie. Drony wkroczyły także w komercyjny świat, świadcząc usługi przy realizacji projektów filmowych, koncertów i eventów. Większe sieci handlowe w Stanach Zjednoczonych przymierzają się do wykorzystania dronów jako kurierów, są też restauracje, gdzie drinki i posiłki dostarcza dron… Świat stanął na głowie? To nie koniec, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, w większości hipermarketów, nie wspominając już o przeciętnych sklepach z zabawkami, można było zakupić drona. Dron to świetny prezent, doskonała zabawa dla całej rodziny oraz satysfakcja z podboju nieba.

 

Drony stały się ogólnodostępne, jednak nie są niezniszczalne. By nasz model nie stał się zabawką krótkotrwałą, należy przeanalizować parę kwestii w momencie zakupu drona. Przede wszystkim, należy dobrać maszynę adekwatną do naszych umiejętności i doświadczenia. W tym aspekcie istotny jest rozmiar. Dla początkujących idealne będą mniejsze modele tzw. minidrony lub nieco większe, ale ciągle niewielkie, czterowirnikowce. Są one łatwe w pilotażu i idealne do nauki latania. Niewielkie gabaryty umożliwiają loty w pomieszczeniach, gdzie prościej doskonalić technikę sterowania dzięki stabilności warunków atmosferycznych. Wybierając drona zwrócimy także uwagę, czy posiada on żyroskopowy system stabilizacji lotu. Żyroskop zapewnia stabilny lot oraz łatwe przywrócenie równowagi w momencie utraty sterowności. Drony to modele proste w pilotażu jednak każdemu, zwłaszcza początkującym, zdarzy się kraksa czy upadek. Z tego względu, warto przeanalizować konstrukcję drona. Istotnym jest, by śmigła maszyny wykonane zostały z elastycznego tworzywa. Niektóre drony wyposażone są w dodatkowe ramiona, zabezpieczające łopaty przez uszkodzeniami. Inne posiadaj konstrukcję zabezpieczającą śmigła z każdej strony. Kraksy i kolizję zdarzają się każdemu warto zatem wybrać model renomowanej firmy, dzięki czemu w razie ewentualnej awarii w łatwy sposób dokupimy uszkodzoną część. Świadomie wybrany dron zapewnia zabawę i eksploatację nieba przez długi czas.

Zobacz więcej na: drony.us