Mały globtroter z Polski podróżuje po świecie

Ma zaledwie kilkanaście centymetrów wzrostu, co nie przeszkadza mu przekraczać granice i poznawać kolejne kraje świata. Jest fotografowany przy znanych i mniej znanych miejscach, które znamy z blogów podróżniczych i portali o podróżach. Przy zamkach, pałacach, stadionach, parlamentach, mostach, na lotniskach. Poznaj Wesołego Wieżowca, najmniejszego podróżnika z Polski.

 

Kim jest tajemniczy Wesoły Wieżowiec, na świecie znany pod nazwą Happy Skyscraper? Cofnijmy się do jesieni 2012 roku.

 

Partia Dobrego Humoru

Polski satyryk i karykaturzysta Szczepan Sadurski od 2001 roku jest szefem międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party). Jej celem jest rozweselania świata, a składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie. Już wiesz, że to niezbyt poważna partia.

 

Ale całkiem na serio ma swoich przedstawicieli mieszkających w różnych krajach świata. Od Europy, przez Azję, po Nową Zelandię i Australię. Gdy nadszedł moment „wejścia” do USA, trzeba było czymś zainteresować Amerykanów. Sadurski wybierający się właśnie do Nowego Jorku wpadł na pomysł, żeby na Manhattanie postawić najmniejszy wieżowiec świata. Skoro tyle tam największych, niech będzie też jeden najmniejszy.

 

> Ciekawostki o podróżach: Sadurski.com

 

Wesoły globtroter podróżuje po świecie

Odpowiednio ucharakteryzowane pudełko po paście do zębów zostało sfotografowane pod słynnym Chrysler Building i nie tylko. Wkrótce Wesoły Wieżowiec zaczął podróżować po kolejnych miejscach kuli ziemskiej. Był fotografowany przez osoby zainteresowane, które otrzymywały potem pocztą najprawdziwszą legitymację najbardziej wesołej partii świata, która obecnie ma kilka tysięcy członków. Został podróżującym symbolem partii. Na zdjęciu powyżej widzimy go w kanadyjskim Toronto.

 

O mniej lub bardziej dalekich podróżach małego globtrotera z papieru nie będziemy tu pisać. W sieci jest o tym mnóstwo informacji oraz zdjęć. Kilkaset miast, kilkadziesiąt krajów świata i wszystkie kontynenty, z wyjątkiem Antarktydy. Pisały o nim portale i gazety w różnych krajach.

 

Podróże z uśmiechem

Zdarzały się anegdoty związane z fotografowaniem Wesołego Wieżowca. Kilka razy przypadkowo trafiał na najprawdziwsze demonstracje polityczne. Na przykład przed parlamentem w Seulu (Korea Południowa), w Montrealu (Kanada) i przed pałacem prezydenckim w Santiago (Chile). Był na wielkich turniejach tenisowych i poznał najsłynniejszych tenisistów. Nurkował pod wodą z rekinami, spoglądał w dół z najwyższych wieżowców świata, wypoczywał na plażach Azorów, Australii, Nowej Zelandii i Oceanii.

 

I choć od 2012 roku minęło już trochę czasu, mały podróżnik wciąż odwiedza kolejne miejsca.