Na Mazury, nad morze czy last minute? Gdzie najlepiej nad wodę?

Wakacje nad wodą to czysta przyjemność. Odpoczynek, chwila wytchnienia od codziennych spraw i pławienie się w przyjemnościach. Tylko co wybrać, skoro w Polsce znajdziemy i morze, i liczne jeziora, a za rogiem czekają już ciepłe kraje z ofertą last minute? Podpowiadamy, co Ci się bardziej opłaci.

 

Mazury i inne jeziorne opowieści

            Wyjazd nad jezioro ma w sobie wiele uroku. Smaczna rybka prosto z wody, delikatnie cieplejszy klimat, no i temperatura wody, która w przypadku polskiego morza doprowadza nas do zamarznięcia zwojów mózgowych. W jeziorach jest dużo przyjemniej pod tym względem, a do tego infrastruktura wielu polskich kurortów nie powoduje, że ma się wrażenie, że jest się daleko od cywilizacji.

            Wydaje się także, że w przypadku wyjazdu nad jezioro na Mazury lub na któreś pojezierze turystów jest nieco mniej oblężone, dzięki czemu nie ma takiego uczucia przytłoczenia innymi osobami. Można wypocząć, skorzystać z mikroklimatu i nawet się opalić. A jak z cenami? Przede wszystkim tanio, bo w porównaniu z polskim morzem ceny są korzystniejsze, ale jeśli wciąż masz wątpliwości, zawsze możesz skorzystać z oferty na get-money.pl – pożyczki pozabankowej z długim terminem spłaty.

 

Morze, morze, polskie morze

            Gdyby nie ten epitet… Polskie morze jest co roku oblegane przez turystów, którzy, nie wiedzieć czemu, lubią opalać się w cieniu, kąpać w lodowatej wodzie i jeść najdroższe lody świata. Niewątpliwie jednak Bałtyk ma w sobie wiele uroku, dlatego tego rodzaju wypoczynek cieszy się duży powodzeniem. Nad polskim morzem jest klimatycznie, a dużą zaletą jest plaża, która oferuje niezwykły, cudowny i mięciutki piasek i zgodzi się z nami ten, który próbował pływać w Chorwacji czy Czarnogórze.

            Ceny są tu jednak odstraszające i sprawiają, że wielu osób nie stać na tydzień w Juracie, na Helu czy nawet w Kołobrzegu lub Mielnie. Plusem jest tu jednak także duża różnorodność kurortów i długa linia brzegowa, na której co i rusz w wakacje dzieje się dużo ciekawego. Bo kto nie lubi klimatu polskiego morza?

 

Zagranica dla sprytnych

            Jeszcze inną możliwością spędzenia czasu nad wodą jest skorzystanie z oferty wyjazdu zagranicznego. Najpopularniejsze są oferty last minute w sekwencji all inclusive. Jedzie się wówczas do jednego, renomowanego hotelu i próbuje wszystkiego, co tylko jest tam dostępne. Baseny, sauny, morze, palmy i piasek – to częsty widok w Hiszpanii, Turcji, Egipcie czy nawet Włoszech. Cena okazuje się nie być aż taką przeszkodą, a na pilne wydatki zawsze można skorzystać z oferty pożyczki pozabankowej z długim terminem spłaty i nie martwić się niczym.