Na wakacje z dzieckiem – jak to zorganizować?

Jako, że okres wakacyjny w pełni to wiele rodzin z dziećmi zastanawia się nad organizacją wyjazdu na wypoczynek w Polsce lub zagranicą. Dla wielu jest to bardzo uciążliwy temat, gdyż, jak wiadomo podróże z dziećmi, szczególnie tymi najmłodszymi do najłatwiejszych nie należą. Jak zorganizować wyjazd, aby cała rodzina była zadowolona i nie skończyło się to wieloma godzinami płaczu i nieprzespanymi nocami rodziców i niemowlaków? Odpowiedź na to pytanie w poniższym tekście!

 

Podróże z dziećmi – odpowiednie przygotowanie

 

Najważniejsze podczas podróży z dziećmi jest odpowiednie przygotowanie wyjazdu. Jeśli dziecko to niemowlak, bardzo ważne, aby każdy krok w naszej podróży był odpowiednio zaplanowany. Nie możemy bowiem, jako rodzice dopuścić do sytuacji, w której staje się coś nieprzewidzianego, a my nie mamy planu B. Taką sytuacją może być np. brak awaryjnego hotelu lub niesprawdzenie miejsc podstawowej opieki medycznej.

 

Bardzo ważne jest też odpowiednie zaopatrzenie w zabawki dla dziecka i przede wszystkim, w mleko modyfikowane. Jeśli oczywiście mama karmi piersią to to drugie nie będzie potrzebne, jednak przezorny zawsze ubezpieczony. Warto pamiętać, że karmienie piersią to najzdrowszy sposób karmienia dla dziecka.

 

Warto pamiętać też o bezpieczeństwie dziecka. Zadbać zawczasu o odpowiedni fotelik samochodowy, a także ubezpieczenie zdrowotne. W tym celu trzeba zapoznać się z przepisami jakie obowiązują w tym zakresie w danym kraju.

 

Jak podają statystyki portalu wiesci.waw.pl w 2019 roku 24% rodziców z dziećmi do 1 roku życia planuje wakacje poza granicami naszego kraju. To cała masa ludzi, którzy będą musieli uporać się z wielką odpowiedzialnością i zadaniem jakim jest wyjazd z dzieckiem.