Najlepsze wakacje w Polsce

Gdzie na wakacje w Polsce? Wakacje 2015 wcale nie muszą pochłaniać majątek, takim bardziej, iż mamy miejsca w Polsce naprawdę niesamowite. Polskie góry czy jeziora są naprawdę piękne.

Gdzie na wakacje?

Polskie morze Nad morze warto wybrać się szczególnie do miejscowości, jakie posiadają Błękitną Flagę. Oznacza to, iż plaża czy marina w danym lokalizacji spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Plaża w Świnoujściu po raz kolejny otrzymała Błękitną Flagę, oznacza to iż spełnia najwyższe standardy. Poza Świnoujściem wysokimi standardami plaży mogą poszczycić się takie miejscowości nadmorskie jeśli Rewal, Pogorzelica, Niechorze, Trzęsacz, Pustkowie i Pobierowo. Błękitna flaga bywa międzynarodowym oznaczeniem przyznawanym od 20 lat choć wyłącznie na jeden sezon.

Ostateczny werdykt o takim kto otrzyma Błękitną Flagę trzeba do międzynarodowego jury z siedzibą w Kopenhadze, składające się z przedstawicieli Światowej Organizacji Turystycznej (WTO), Programu Ochrony Środowiska ONZ (UNEP), Międzynarodowej Rady Przemysłu Morskiego (ICOMIA), Międzynarodowej Federacji Ratownictwa Wodnego (ILS), Światowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego (EU), Europejskiej Unii na Rzecz Ochrony Wybrzeży (EUCC) i Fundacji na przedmiot Edukacji Ekologicznej (FEE). Planując wakacje nad morzem warto przypominać o Sopocie czy Kołobrzegu. Wakacje nad morzem, wylegując się na plaży cały termin są popularnym sposobem na spędzenie wakacyjnego czasu. Jednym z bardziej niesamowitych miejsc, jakie warto odwiedzić bywa Słowiński Park Narodowy, z niesamowitymi ruchomymi wydmami. Park w 1977 roku został wpisany poprzez UNESCO do sieci Światowych Rezerwatów Przyrody.

morze

Polskie góry Tatry, a może Bieszczady? Gór w Polsce na fart mamy pod dostatkiem i naprawdę mamy w czym wybierać. Fajne wczasy możemy spędzić w Polskich górach, która są naprawdę niesamowite. Chcemy się wspinać na duże wysokości? A może preferujemy bardziej spokojne wzniesienia z roztaczającymi się wokół nas cudownymi górskimi pejzażami? Gdzie na wakacje? Tatry z całą pewnością są jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Niesamowite widoki i stosunkowo duża powierzchnia sprawiają, iż Tatry są świetnym miejscem na spędzenie wakacji w Polsce. Ich alpejski wygląd w połączeniu z niesamowitymi widokami stanowi naprawdę atrakcyjne miejsce, coraz częściej odwiedzane poprzez turystów z całej Europy. Różnorodne szlaki turystyczne zapewniają rozrywkę i piękne widoki na długie wakacyjne dni. Jedne z szlaków są strome i niebezpieczne, często prowadzą poprzez naprawdę wymagający teren.

Oczywiście w Tatrach znajdują się jednocześcnie szlaki łatwiejsze, nie wymagające dużych umiejętności i zapewniające udany rodzinny wypoczynek. Oprócz cudownych tatrzańskich widoków, Tatry posiadają do zaoferowania o wiele więcej atrakcji. Tradycyjna zakopiańska kuchnia bywa naprawdę pyszna i zjednuje sobie coraz szersze grono fanów. Jednymi z tradycyjnych potraw kuchni podhalańskiej są moskole czyli placki z masłem czosnkowym pieczone na blasze lub zupa czosnianka z ziemniaków, cebuli, czosnku i mięty. Oprócz tego wspólne biesiadowanie przy ognisku, z pysznym regionalnym piwem i wakacyjny pobyt w Tatrach z pewnością zaliczymy do udanych. Dla osób, jakie chcą trochę poleniuchować również znajdą się odpowiednie miejsca. W Zakopanem, Białce Tatrzańskiej czy Bukowinie Tatrzańskiej znajdziemy baseny termalne, w jakich możemy bezkonfliktowo się relaksować przy okazji podziwiając niesamowite górskie widoki. Gdzie na wakacje w Polsce? Miejsca w Polsce mamy naprawdę niesamowite, a Tatry z pewnością się do nich zaliczają. Fajne wczasy w polskich górach będą na pewno udane. Pamiętajmy jednak, iż oprócz Tatr mamy w Polsce jeszcze kilka pasm górskich, jakie co prawda nie są tak wysokie, choć dorównują Tatrom pod względem krajobrazowym.

Tak o Beskidach powiedział dawno Gustaw Morcinek „… Ktoś powiedział, iż Tatry to gotyk, Beskidy zaś – barok. Ów barok widzimy nie wyłącznie w kształcie Beskidów, lecz spotkać go możemy na całej tej ziemi. Skądkolwiek na nią spojrzeć, płynie w miękkich – falistych – łagodnych liniach, i płynie, zdawałoby się na skraj świata …”

góry

Polskie jeziora, czyli Mazury zapraszają Jeden z Cudów Świata jeśli uważa wielu przyjezdnych na mazury. Malownicza kraina tysiąca jezior, rozsianych na ogromnym obszarze. Prawdziwy raj do wszystkich fanów sportów wodnych i ludzi uwielbiających żeglugę. Wakacje nad Mazurami w błogiej atmosferze otaczających nas jezior są świetnym pomysłem na wakacje. Oprócz niezwykłych walorów krajobrazowych możemy skorzystać z wypożyczalni kajaków i autonomicznie popływać na mazurskich jeziorach czy zabrać się na wycieczkę na jednym z promów. Poza takim Mazury oferują wiele innych atrakcji jeśli loty widokowe balonem paralotnią czy Ełcką Koleją Wąskotorową.

Na uwagę zasługują również ciekawe miejsca historyczne rozsiane na Mazurach. Wilczy Szaniec czyli kwatera Hitlera, Grunwald na którym 15 lipca odbywa się upamiętniająca Bitwę pod Grunwaldem inscenizacja. Nie możemy również zapomnieć o Krzyżackich zamkach rozsianych po obszarze całych Mazur. Jednym z ciekawszych do zobaczenia bywa zamek w Rynie z roku 1376. Miejsce bywa niesamowite, a zamek bywa odrestaurowany i przygotowany do zwiedzania tego komnat i zakamarków.

mazury