Noclegi na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – jest w czym przebierać!

Jura Krakowsko-Częstochowska bez wątpienia należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych turystycznie obszarów w Polsce. Położona jest w Polsce południowej i rozciąga się od Krakowa na południu, przez Ogrodzieniec aż do Częstochowy i Mstowa na północy. To wyjątkowo urozmaicona kraina, która znaczona jest charakterystycznymi białymi ostańcami skalnymi, a także warowniami nazywanymi „orlimi gniazdami” i stanowi wyjątkowy kierunek wypoczynku – zarówno tego aktywnego, jak i dla tych szukających wytchnienia od codzienności.

Od agroturystyki do luksusowych hoteli

Na obszarze Jury znajduje się kilkadziesiąt różnorodnych miejscowości – wiele z tych korzystnie położonych oferuje noclegi dla turystów. Wybranie niedrogich ofert wobec tego nie stanowi większego problemu, ale znajdzie się także coś dla tych, którzy chcieliby wypocząć w droższych apartamentach.

Dużym powodzeniem cieszą się w szczególności gospodarstwa agroturystyczne. Położone w malowniczych zakątkach Jury, blisko przyrody i różnorodnych jej atrakcji, oferują niezapomniany relaks, także dla rodzin. To okazja nie tylko dla mieszczuchów, którzy chcą wypoczywać na łonie natury, ale dla każdego, kto docenia spokój i ciszę. Jeżeli chodzi o niskie ceny, oprócz gospodarstw agroturystycznych chętnie wybierane są również prywatne kwatery i domy gościnne – można tam przenocować w cenach już od około 30 złotych na osobę w pokoju wieloosobowym.

Ci, którzy poszukują noclegów w wyższym standardzie, wybierają najczęściej hotele i pensjonaty oferujące nowocześnie wyposażone pokoje i liczne udogodnienia – dostęp do basenu, SPA, sali fitness, restauracji z menu a’la carte czy specjalnego zaplecza dla dzieci. W ten sposób można mieć pod ręką wszystko, co potrzebne do komfortowego wypoczynku – samemu, z ukochaną osobą, rodziną czy znajomymi. Ceny, oczywiście, są odpowiednio wyższe, ale gdy liczy się wygoda, można wyszukać także coś na swoją kieszeń.

Jak znaleźć dobry nocleg?

Dzisiaj poszukiwanie noclegów zależnie od swoich indywidualnych życzeń wcale nie jest takie trudne – do dyspozycji jest internet, wobec tego bez problemu można znaleźć ofertę atrakcyjną dla siebie pod kątem kosztów, standardu czy też udogodnień. Wystarczy tylko kilka chwil spędzonych online, aby wyselekcjonować ciekawe noclegi, a ponadto sprawdzić opinie na temat obiektów wystawiane przez ich gości. Z rezerwacją warto się spieszyć zwłaszcza w okresie wakacji letnich oraz długich weekendów.

Komfortowe i atrakcyjne cenowo noclegi na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i Śląsku znaleźć można w Hotelu Fajkier. Jest on zlokalizowany w miejscowości Lgota Murowana koło Kroczyc, na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, dlatego wokół znajduje się wiele znanych atrakcji Jury. Do dyspozycji gości są nie tylko komfortowe pokoje, ale również restauracja, basen, centrum SPA & Wellness, udogodnienia dla dzieci, ponadto istnieje możliwość organizacji konferencji i imprez okolicznościowych. Z ofertą Hotelu można zapoznać się na jego stronie pod adresem: www.hotelfajkier.pl.