Noclegi nad morzem – kameralne Międzywodzie

Niewielka miejscowość w sam raz na spokojne nadmorskie wakacje? Międzywodzie idealnie pasuje do tego opisu. Wypoczynek na wyspie Wolin nieopodal Wolińskiego Parku Narodowego to idealne rozwiązania zarówno dla plażowiczów, jak i amatorów sportu. Szukasz wakacji pełnych rozmaitych wrażeń? Sprawdź Międzywodzie apartamenty i zapewnij sobie niezapomniane przeżycia.

Niewiele osób wie, że w Międzywodziu temperatura morskich fal jest zwykle wyższa niż w innych miejscach na polskim wybrzeżu. Miasteczko leży na mierzei między Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim i właśnie temu zawdzięcza ten fenomen pogodowy. W okolicy znajduje się Woliński Park Narodowy, dzięki czemu jest pewne, że zrelaksujesz obcując z pięknem przyrody. Warto sprawdzić te okolice i przekonać się, jak zbawienny wpływ na Ciebie może mieć natura. Znajdź apartamenty w Międzywodziu na wakacje!

Mieszkania nad morzem – cudowny klimat Międzywodzia

Na spacer po okolicy warto wybrać się w okolice jeziora Martwa Dziwna. Było ono niegdyś ujściem rzeki do Bałtyku, jednak kanał ulegał wypłycaniu z biegiem lat. W 1900 roku zdecydowano się na przekopanie nowego kanału, umożliwiając żeglugę statkom, a stare ujście zasypano. Powstało dzięki temu jezioro, będące obecnie pięknym elementem krajobrazu. Piękna okolica akwenu jest bogata w chronione gatunki fauny i flory. Północnym brzegiem jeziora przebiega szlak pieszy i rowerowy, którymi można z Międzywodzia dostać się do Dziwnowa. Jeśli więc lubisz zrelaksować się podczas spaceru, warto obrać tę trasę i jednocześnie podziwiać przyrodę.

Od południa miasto graniczy z Zalewem Kamieńskim – rajem dla wędkarzy. Można w nim złowić wiele różnych gatunków ryb, w tym łososia, lina lub szczupaka. Oczywiście Ci, którzy nie mają wiele wspólnego z wędkowaniem, także znajdą tu rozrywkę. Zalew jest świetnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Można tu popływać kajakiem, rowerem wodnym albo też spróbować żeglarstwa czy windsurfingu. Ciekawostka: na zalewie leży wyspa Chrząszczewska – trzecia pod względem wielkości wyspa w Polsce.

Międzywodzie pokoje – piękna i ciekawa okolica

Jeśli zatrzymujesz się w Międzywodziu, bo cenisz sobie spokój podczas odpoczynku, moc atrakcji czeka Cię także w okolicy. Masz ochotę na coś innego niż plaża, spacery oraz przyroda? Wybierz się do Kamienia Pomorskiego. W mieście po drugiej stronie zatoki znajdziesz starożytne machiny wojenne. Repliki tych urządzeń zostały wykonane przez Bractwo Słowian Zachodnich „Strażnicy Nawii” dzięki współpracy z Centrum Słowian i Wikingów Jomsborg-Vineta-Wolin. Zobaczysz tam przedmioty używane w starożytności, np. onager, taran i bricoli. Masz ochotę dowiedzieć się więcej na ich temat? Każda z replik jest dokładnie opisana na tabliczce, ustawionej obok.

W Kamieniu Pomorskim warto też odwiedzić Muzeum Kamieni. Poza fragmentami XIV-wiecznego pierścienia miejskich umocnień, możesz tu zobaczyć wiele innych ciekawych rzeczy. W tym minerały, meteoryty, skamieniałości, a nawet zbiór szkieletów dinozaurów. Niewątpliwie ważnym eksponatem muzeum jest też gniazdo jaj dinozaura kaczodziobego.

Dla najmłodszych Międzywodzie ma bardzo atrakcyjną propozycję. Jest nią plac zabaw – niby nic niezwykłego, ale w tej miejscowości jest on naprawdę wielki. Kiedyś był jeszcze niewielkim parkiem, ale został zmieniony na tematyczne miejsce rozrywki dla dzieci.

Apartament Międzywodzie – znajdź wewnętrzny spokój

Według danych z końca 2009 roku, wieś miała wtedy niecałe 650 stałych mieszkańców. To zdecydowanie dowód na to, jak kameralną miejscowością jest Międzywodzie. Latem, kiedy turyści odwiedzają okolice, czynne jest kino „Fala”, a poza sezonem jest ono zamykane. Międzywodzie jest miejscem wartym odwiedzenia, jeżeli poszukujesz naturalnego krajobrazu

i spokojnej okolicy. Zobacz apartamenty nad morzem, które ma w swojej ofercie Sun & Snow i wybierz się na wakacje blisko natury!