Obóz windsurfingowy – pomysł na aktywne wakacje.

Wakacje nad morzem nie muszą oznaczać leżenia plackiem na plaży – urlop można spędzić aktywnie, z nutką adrenaliny. I wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę.

Jak wiadomo pogoda nad polskim morzem bywa kapryśna, ale za to prawie zawsze można liczyć na wiatr, który jest świetnym sprzymierzeńcem dla sportów wodnych tj. windsurfingu. Do niedawna dyscyplinę tą uprawiali nieliczni, inni zaś z ciekawością oglądali ich popisy z nadmorskiego brzegu.

Teraz uroki windsurfingu może poznać każdy. Wystarczy zapisać się na obóz windsurfingowy. W Polsce organizuje je kilkanaście baz szkoleniowych, zlokalizowanych głównie na Półwyspie Helskim, ale także w innych nadmorskich kurortach oraz na Mazurach.

Obóz windsurfingowy to świetna okazja do tego, by poznać podstawy tej dyscypliny i nabyć umiejętności pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Obóz trwa zwykle siedem dni, podczas których można zgłębić tajniki utrzymania i poruszania się na desce. Nie zabraknie także ciekawej wiedzy teoretycznej, bez której nie obejdzie się żaden windsurfer.

Dla bardziej zaawansowanych przewidziane są kursy doskonalące już zdobyte umiejętności i nauka manewrów na wyższym poziomie (pływanie w strapach, start z wody czy ślizg). Program zawsze dopasowany jest do umiejętności uczestników, a także do wieku.

Obozy są organizowane dla różnych grup wiekowych – dzieci, młodzieży oraz grupy „studenckiej” czyli osób, które ukończyły 18 lat. Oferta dostępna jest przez cały sezon od czerwca do sierpnia.

Na czas trwania kursu każdy uczestnik otrzymuje kompletny sprzęt oraz pełne wyposażenie windsurfera.

Poza nauką windsurfingu obozy oferują wiele ciekawych atrakcji tj. pływanie na SUPach i skimach, wspólne wycieczki – piesze i rowerowe, ogniska i grille integracyjne, a także inne formy aktywnego spędzenia czasu.

Obóz windsurfingowy to świetna oferta dla tych, którzy mają dość biernego wypoczynku i marzą o ciekawych, pełnych atrakcji wakacjach z adrenaliną. Lokalizacja szkół windsurfingu w popularnych, nadmorskich kurortach sprawia, że można połączyć wakacyjny wyjazd z nauką praktycznych umiejętności. Może być to również świetny sposób na rodzinne wakacje, po których pozostanie wspaniała pamiątka w postaci pięknych wspomnień.