Pobierowo – idealne miejsce na wakacje z żaglami w tle

Wśród wielu nadmorskich miejscowości Pobierowo wydaje się jednym z ciekawszych kierunków wakacyjnych. Nie dość, że samo w sobie ładne i położone w atrakcyjnej turystycznie okolicy, to na dodatek idealnie nadaje się na urlop z żaglami w tle.

Wśród wielu nadmorskich miejscowości Pobierowo wydaje się jednym z ciekawszych kierunków wakacyjnych. Nie dość, że samo w sobie ładne i położone w atrakcyjnej turystycznie okolicy, to na dodatek idealnie nadaje się na urlop z żaglami w tle.

Gdzie nocować w Pobierowie?

Możliwości jest zaskakująco dużo – i to z uwzględnieniem bardzo zróżnicowanych potrzeb. Na miejscu można znaleźć pola campingowe, kwatery, domki letniskowe, pensjonaty, ale tez apartamenty hotelowe, także te ekskluzywne, w obiektach wyposażonych w baseny i z ofertą usług SPA.

Wybierając miejsce warto dokładnie przejrzeć oferty ogłaszane w różnych miejscach (samą listę obiektów można znaleźć w jednym miejscu, na portalu www.pobierowo.com.pl, dzięki czemu nie trzeba wykonywać serii zapytań do wyszukiwarki). Powód jest prosty – wiele spośród nich regularnie ogłasza oferty specjalne, dzięki którym można sporo zaoszczędzić – czasami także w terminach przypadających na szczyt sezonu turystycznego. Z drugiej strony należy brać pod uwagę, że niektóre z promocyjnych pakietów narzucają ograniczenia co do liczby spędzonych dni, czy na przykład w kwestii liczby posiłków. Najwięcej informacji na temat noclegów w Pobierowie jest dostępna na stronie https://www.pobierowo.com.pl/noclegi/ gdzie każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie.

Urlop z żaglami

Jak już wspomnieliśmy, Pobierowo to wprost idealne miejsce, aby połączyć wakacyjny odpoczynek z zamiłowaniem do żeglarstwa. Na miejscu każdego roku odbywają się regaty żeglarskie – przykładowo w 2017 roku odbywały się one trzykrotnie, raz w sierpniu, a dwukrotnie we wrześniu. Za każdym razem stanowią one nie lada atrakcję.

Ale Pobierowo to dobre miejsce nie tylko dla żeglarzy gotowych na start w regatach. To również doskonałe miejsce dla wszystkich osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z żeglarstwem, ucząc się manewrowania łodzią na otwartych wodach. Takie osoby w trakcie swojego pobytu w tej miejscowości będą miały okazję przejść kurs, dzięki któremu zdobędą Patent Żeglarza. Z kolei osoby, które już potrafią żeglować, mogą w pobliżu wyczarterować łódź, by przepłynąć wzdłuż Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Szlak, o którym mowa, składa się z całej serii portów, rozciągających się na zachodniopomorskim wybrzeżu, od Gryfina nad Odą, aż po Darłowo – Pobierowo znajduje się w połowie jego długości (choć na wschód od niego znajdują się już tylko trzy należące do niego porty).

Całość szlaku liczy sobie około 380 km, ale stosunkowo niewielkie odległości pomiędzy portami sprawiają, że jest on całkiem niezłym wyborem nawet dla niezbyt doświadczonych żeglarzy, którzy chcieliby przy okazji urlopu nabrać wprawy w operowaniu łodzią. Warto przy tym wspomnieć, że porty należące do trasy są dość nowoczesne, co stanowi dodatkowy atut, sprawiający, ze Zachodniopomorski Szlak Żeglarski sporo zyskuje względem innych miejsc, które mogłyby kusić miłośników wakacji pod żaglami.