Polaków wakacyjne wybory

Gdzie Polacy najczęściej spędzają wakacje? Tegoroczna kalendarzowa zima powoli chyli się już ku końcowi. Trawniki zaczynają porastać pierwsze wczesnowiosenne kwiaty a za oknami słychać odgłosy ćwierkających ptaków. Wszystko to wskazuje na nieuchronne zbliżanie się cieplejszych i dłuższych dni. Po zimie przychodzi wiosna, za nią lato, a co za tym idzie, nieuchronnie zbliża się sezon wakacyjny. Gdzie najczęściej wybierają się spędzić urlop mieszkańcy naszego kraju? Poniżej zostały przedstawione najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wojaży Polaków.

1) Wakacje w kraju

Niezmiennie od lat największą popularnością cieszą miejscowości turystyczno- wypoczynkowe, zlokalizowane na terenie naszego kraju. Nadbałtyckie kurorty przyciągają na swoje plaże tysiące turystów spragnionych kąpieli morskich i świeżego powietrza. Równie dużą grupę stanowią miłośnicy gór, którzy w czasie swoich urlopów wolą spędzać aktywnie czas przemierzając wysoko położone szlaki. Jeszcze inni powiedzą, że nie ma piękniejszego miejsca niż kraina tysiąca jezior. Tysiące ludzi przyjeżdża tam by rozkoszować się bajeczną przyrodą lub spędzać wakacje pływając na łodzi.

2) Wczasy w ciepłych krajach

Z roku na rok coraz większym wzięciem wśród Polaków cieszą się organizowane wczasy w tak zwanych ciepłych krajach. Mowa tutaj przede wszystkim o Grecji, Hiszpanii, Włochach, Chorwacji czy krajach arabskich zlokalizowanych u wybrzeży Morza Śródziemnego. Wzrastający dobrobyt pozwala mieszkańcom naszego kraju na spędzenie swojego urlopu w luksusowych hotelach, w krajach oddalonych o setki, a nawet tysiące kilometrów od ich miejsca zamieszkania. Zazwyczaj korzystają oni z wczasów zorganizowanych przez biura podróży, dzięki czemu nie muszą się sami martwić kwestiami związanymi z zakwaterowaniem, transportem, czy wyżywieniem. Coraz większą popularnością cieszy się także opcja All Inclusive, dzięki której przebywający na wypoczynku turyści mogą bez ograniczeń korzystać z produktów oferowanych przez hotelowe bary i restauracje. Oprócz wyżej wymienionych państw, wielu nabywców znajdują także wycieczki na Ukrainę z kresy.com, lub do Gruzji.

3) Wakacje u rodziny

W przypadku braku wyjazdu na w wczasy do któregoś z popularnych, wakacyjnych miejsc Polacy często decydują się spędzić wakacje u rodziny. Wiele rodzin ceni sobie pobyt z dawno niewidzianymi członkami familii w spokojnym miejscu bardziej niż wyjazd do tętniących od ludzi i hałasu turystycznych miejscowości. Chcą oni zaznać spokoju i możliwości spędzenia czasu ze swoimi bliskimi.

Zapisz