Wymarzona wycieczka szkolna do Warszawy

Pamiętacie swoje wycieczki szkolne? Nam przynajmniej niektóre z nich kojarzą się z nudnymi wykładami i długimi, męczącymi spacerami. Tak właściwie jedynym dobrym wspomnieniem z tych wypraw jest… jazda autokarem:) Wspólnie możemy to zmienić! Poniżej opowiadamy, jak sprawić, aby wycieczka szkolna do Warszawy, był fantastyczną przygodą. Podczas naszej zanurzymy się w świat wspaniałych legend, poznamy wiele pasjonujących faktów i na koniec poskaczemy! Brzmi dobrze, prawda?

Wycieczka szkolna do Warszawy z nutką baśniowego czaru

Naszą przygodę zacznijmy od spaceru po warszawskiej Starówce. Zatrzymamy się na ulicy Krzywe Koło, gdzie w piwnicy jednej z kamienic mieszkał Bazyliszek. Według Artura Oppmana był to stwór trochę przypominający koguta, a trochę węża, którego wzrok zabijał wszystkich śmiałków spoglądających na niego. W pierwszej chwili, kiedy wyłonił się przed bohaterami warszawskiej legendy, przypominał koguta, ponieważ na głowie miał purpurowy grzebień – koronę i piórka. Gdy ujrzeli go w całości, dostrzegli również długą szyję i wężową skórę. Postanowili pokonać potwora jego własną bronią. Wzięli ze sobą lustro, które skierowali tak, aby stwór sam mógł spojrzeć sobie głęboko w oczy. Gdy Bazyliszek ujrzał własne straszliwe odbicie, skamieniał i nie zagrażał już nikomu.

Przejdźmy teraz do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej 10, gdzie zobaczymy stojącego przed świątynią kamiennego niedźwiedzia. Według legend jest nim w rzeczywistości jeden z mazowieckich książąt, który nosił taki właśnie przydomek. Nasz bohater skamieniał ze smutku i żalu jednej niedzieli, gdy idąc na mszę, zobaczył swoją ukochaną biorącą ślub z pięknym młodzieńcem. On sam, jako że nie był zbyt urodziwy, bał się jej wyznać miłość. Teraz czeka, aż zjawi się kobieta, która pokocha go tak mocno, jak on kochał swoją wybrankę i odczaruje go.

Królewska wycieczka szkolna do Warszawy z przewodnikiem

Idąc dalej, dotrzemy do Zamku Królewskiego. Dla najmłodszych (w wieku od 5 do 8 lat) przygotowano tu cztery trasy tematyczne. W trakcie zwiedzania Warszawy dzieci mają okazję wziąć udział w zajęciach plastycznych i zobaczyć spektakl teatralny. I tak np. na trasie „Przepowiednia księcia Józefa” najmłodsi zwiedzą apartament w Pałacu Pod Blachą, obejrzą przedstawienie ,,Strzeż się sroki”, a na koniec udadzą się na zajęcia plastyczne. Dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa) zapraszamy na lekcje muzealne, warsztaty, przedstawienia teatralne oraz zajęcia plastyczne dostosowane do ich wieku. Polecamy np. zwiedzanie Warszawy pod tytułem ,,Mit, baśń, legenda, bajka” przygotowane z myślą o uczniach klas IV-VI. Muzeum oferuje również zajęcia dla młodzieży – uczniów gimnazjów, liceów i techników, wśród nich m. in. ,,Szwedzi w Warszawie. Związki polsko-szwedzkie na przestrzeni wieków” lub ,,Święta miłości kochanej Ojczyzny… Patriotyzm dawniej i dziś”.

Cennik:

  • lekcja muzealna – 150 zł od klasy
  • warsztaty – 15 zł od osoby
  • przedstawienie teatralne – 15 zł od osoby
  • zajęcia plastyczne – 160 zł od klasy

Wycieczka szkolna do Warszawy na 646 z przewodnikiem po Warszawie!

Wycieczkę warto zakończyć mocnym i radosnym akcentem. Hangar 646 jest doskonałym miejscem, aby aktywnie zrelaksować się po edukacyjnej przygodzie w muzeum. W dwóch obiektach – przy ul. Domaniewskiej 37A) lub ul. Wał Miedzeszyński 646 znajdują się trampoliny, basen z gąbkami, poducha do skakania i wiele, wiele innych atrakcji! Szkoły mogą tu zorganizować wyjątkową lekcję W-F, na której uczniowie spróbują skakania na trampolinie i rozegrają turniej zbijaka (również na trampolinie!). Oczywiście zajęcia obejmują również ćwiczenia rozciągające pozwalające uniknąć kontuzji. Lekcje można zamawiać jednorazowo lub miesięcznie.

Cennik:

  • do 50 osób w miesiącu – 19 zł od osoby
  • do 100 osób w miesiącu – 17 zł od osoby
  • powyżej 100 osób w miesiącu – 15 zł od osoby

Przedstawiliśmy jedynie kilka pomysłów na wycieczkę szkolną do Warszawy. Takiego zwiedzania uczniowie z pewnością nigdy nie zapomną, a kto wie, może będą o nim opowiadać jeszcze swoim dzieciom? Więcej podpowiedzi znajdą Państwo na portalu: http://warszawazwiedzanie.pl/wycieczki-szkolne/ – najlepszym źródle informacji o zwiedzaniu Warszawy z przewodnikiem!